MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Dlouhodobý program hubnutí s odborníkem na výživu

Výživová poradna obezitologické ambulance nabízí intenzívní cenově zvýhodněný dlouhodobý program hubnutí, který spočívá v pravidelných kontrolách poradny. Pacient vždy změřen na InBody, zhodnocen jídelníček a vždy znovu poučen o výživě a pohybu. 

 

Kontroly jsou v 14-30 denních intervalech (dle domluvy s klientem) a kontrola trvá cca 30 minut. Program hubnutí je koncipován tak, aby se pacient během cca tří a více měsíců naučil vše, co je potřebné nejen k redukci hmotnosti, ale i k udržení dosaženého váhového úbytku. Za pět lekcí zaplatí pacient 1500,- Kč (pro klienty přicházející z obezitologické ambulance).

Když jsme s tímto programem hubnutí začínali, tak jsme měli obavy nejen z úspěšnosti tohoto kroku, ale také z toho, zda pacienti budou chtít investovat do svého hubnutí něco navíc, tj. čas a peníze. Když se ohlédneme, tak musíme konstatovat, že jsme nadmíru překvapeni. Do programu hubnutí se zapojilo více jak 50% všech klientů obezitologické ambulance. Co nás však nejvíce překvapilo, je skutečnost, že z nich více jak 70% zhublo kolem 10 kg a více. Tady se ukazuje známá skutečnost, že hubnoucí potřebuje častou a účinnou kontrolu a podporu.

Na konci článku o dlouhodobém programu hubnutí bychom rádi uvedli jeden, až neuvěřitelný příklad hubnutí:

Paní PM narozená 1954 k nám přišela v září roku 2016. Vážila 133,2 kg. Její těto bylo tvořeno z 54 % tukem (norma je pro ženy 18-28 %). Chodí jen o francouzských holí a čeká ji výměna kyčelního kloubu. V anamnéze udávala nepravidelný režim jídla, malou pohybovou aktivitu, příjem sladkých nápojů a větší porce jídel. Po absolvování výše uvedeného programu a následných pravidelných kontrol dnes váží 92,3 kg! (tuk v těle 43,4 %) Za rok se jí podařilo zhubnout přes 40 kg. Z toho ztráta čistého tuku činila32,4 kg, zbytek tvořila ztráta vody a mírně i svaloviny. Zcela změnila stravovací návyky, je motivována následnými kontrolami a snaží se i přes nepříznivý zdravotní stav hábat. Když člověk chce, tak to jde i přes to, že má nějaké zdravotní nebo pohybové omezení.

Dlouhodobý program hubnutí je i pro Vás, kontaktujte nás.

 

Podobné články

Jak úspěšně zhubnout bez JOJO EFEKTU ?

Jak úspěšně zhubnout bez JOJO EFEKTU ?

Zhubnout díky zázračným dietám dokáže krátkodobě téměř každý. Člověk se postupně začne vracet ke svým dřívějším nevhodným stravovacím návykům a díky tomu nastane JOJO EFEKT. Jedinou cestou je naučit se o jídle přemýšlet a postupně změnit svůj životní styl.

více

NutriPro  – software pro hodnocení jídelníčku evropského formátu

NutriPro – software pro hodnocení jídelníčku evropského formátu

V naší výživové poradně používáme zcela nový nutriční program NutriPro. Pomáhá nám mít Vaše stravování pod kontrolou. Proč si myslíme, že je nejlepší nejen u nás, ale i v Evropě ?

více

Paní Lenka to dokázala

Paní Lenka to dokázala

Paní Lenka k nám do obezitologické ambulance přišla v srpnu 2013 pevně rozhodnuta zhubnout. Předchozí pokusy zredukovat svou váhu vždy ztroskotaly na slabé vůli. Tentokrát chtěla využít dlouhodobého programu hubnutí v naší výživové poradně a hlavně být pod dozorem. Pacienti s oblibou říkají, že potřebují nad sebou pevnou ruku (bič) a k tomu i odborné vedení po stránce stravování.

více

Výživová poradna

Výživová poradna

Specializovaná poradna pro výživu interní ambulance MUDr. Robina Urbánka je připravena Vám pomoci se správným stravováním a hubnutím!

více

 

Základní informace

 

Aktuálně

Prosíme naše klienty, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest svalů), případně kteří se v posledních 14 dnech vrátili z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby si svou návštěvu ordinace a poradny domluvili na jiný termín.
Děkujeme Vám!

Více informací o koronaviru najdete na stránkách MZ ČR koronavirus.mzcr.cz.

 

Dárkový poukaz

využijte naši nabídku na originální dárek

dárkový poukaz do výživové poradny