MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Paní Lenka to dokázala

Paní Lenka k nám do obezitologické ambulance přišla v srpnu 2013 pevně rozhodnuta zhubnout. Předchozí pokusy zredukovat svou váhu vždy ztroskotaly na slabé vůli. Tentokrát chtěla využít dlouhodobého programu hubnutí v naší výživové poradně a hlavně být pod dozorem. Pacienti s oblibou říkají, že potřebují nad sebou pevnou ruku (bič) a k tomu i odborné vedení po stránce stravování.

 

Paní Lenka k nám přišla v srpnu 2013. Vážila 112 kg (BMI 41,6 - obezita III.st, pas 124 cm). Byla pevně rozhodnuta zhubnout a zapomenout na neúspěšný pokus v roce 2009.

Tehdy k nám přišla s hmotností 116 kg, ale po dosažení váhy 100 kg ztratila motivaci a přestala docházet na kontroly. Tentokrát se rozhodla využít dlouhodobého programu hubnutí, se kterým jsme v té době začínali. Motivací jí byl hlavně zdravotní stav (vysoký tlak, asthma) a samozřejmě snaha líbit se sama sobě i okolí. Určitě jí pomohl i neveselý výsledek měření na InBody. 50% její hmotnosti (56 kg) tvořil jen tuk.

lenka-1.jpg
Před absolvováním dlouhodobého programu hubnutí v roce 2013.

Pod odborným vedením lékaře a zejména nutricionistky poctivě dodržovala následující měsíce plán stravování a pohybu. Za 18 měsíců dokázala zhubnout 35 kg na současných 77 kg (BMI 28,9 - nadváha, pas 93 cm). Podařilo se jí zcela vysadit léky na vysoký tlak a asthma (celkem 9 tablet na den) a největší radost měla při měření na InBody. Celkový tuk v těle se snížil na 32,6%, což odpovídá ztrátě 26 kg tuku. Zbytek představovala ztráta nadbytečné vody a potěšující byl zejména malý úbytek svalové tkáně, celkem jen 1,1 kg. Svědčí to o dobře sestaveném jídelníčku (cca 7 000 kJ/den) a velmi dobré pohybové aktivitě.

lenka-2.jpg
Po absolvování dlouhodobého programu hubnutí v roce 2015 s váhovým úbytkem 35kg.

Naší úspěšné pacientce blahopřejeme a držíme palce v dalším hubnutí (její cíl pod 70 kg).
Velmi oceňujeme její ochotu podělit se se všemi o svůj příběh, včetně fotografií z počátku hubnutí a ze současnosti.

 

Podobné články

Dlouhodobý program hubnutí s odborníkem na výživu

Dlouhodobý program hubnutí s odborníkem na výživu

Výživová poradna obezitologické ambulance nabízí intenzívní cenově zvýhodněný dlouhodobý program hubnutí, který spočívá v pravidelných kontrolách poradny. Pacient vždy změřen na InBody, zhodnocen jídelníček a vždy znovu poučen o výživě a pohybu. 

více

 

Základní informace

 

Aktuálně

Prosíme naše klienty, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest svalů), případně kteří se v posledních 14 dnech vrátili z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby si svou návštěvu ordinace a poradny domluvili na jiný termín.
Děkujeme Vám!

Více informací o koronaviru najdete na stránkách MZ ČR koronavirus.mzcr.cz.

 

Dárkový poukaz

využijte naši nabídku na originální dárek

dárkový poukaz do výživové poradny