MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Chirurgická léčba obezity

Nejefektivněji léčí dnes obezitu paradoxně ne internisté,ale chirurgové. Úspěšnost této metody je více jak 90% a někteří pacienti  dosahují až neuvěřitelných váhových úbytků.O jednom z nich pojednává i náš příspěvek.

 

Chirurgická léčba obezity - 106 kg/rok

Pacient před chirurgickým zákrokemKdyž nás před rokem navštívil v obezitologické ambulanci pacient vážící 229 kg, tak jsme věděli, že jediným řešením jeho situace je chirurgický výkon. U takto těžce obézních pacientů se nejčastěji používá kombinovaný výkon, který spočívá ve zmenšení objemu žaludku a vyřazení části tenkého střeva z procesu trávení.

Zkráceně hovoříme o tzv."bypassové operaci".

Pacienta operoval MUDr.Michal Čierný,CSc. z Břeclavi. O úspěšnosti výkonu se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích, které nám pacient zapůjčil a souhlasil s jejich zveřejněním. Na poslední fotografii má o neuvěřitelných 106 kg méně a hovoří o tom, že se znovu narodil.

Zbavil se zcela všech přidružených nemocí a s optimismem hledí do dalších měsíců. Je předpoklad, že bude hubnout dále a dostane se letos ještě pod 100 kg.

Blahopřejeme mu a věříme, že jeho příklad může být inspirací i pro další pacienty, ohrožené těžkou obezitou.

 

Před chirurgickým zákrokem měl pacient až 226kg
Před chirurgickým zákrokem měl pacient až 226kg.

Po chirurgickém zákroku měl pacient o 106kg méně.
Po chirurgickém zákroku měl pacient o 106kg méně.

 

Podobné články

Chirurgické řešení extrémní obezity - sleeve gastrektomie

Chirurgické řešení extrémní obezity - sleeve gastrektomie

Pan M.H. ročník 1958, který celý život pracoval jako řidič z povolání, k nám přišel poprvé v roce 2013. Při vstupním vyšetření vážil 177 kg. V roce 2016 přišel znovu a to už vážil 191 kg. V jeho případě lze zásadního snížení hmotnosti dosáhnout jen chirurgicky. V listopadu 2016 u něj byla provedena tzv. sleeve gastrektomie (tubulizace žaludku).

více

Příklad pro všechny

Příklad pro všechny

Když mě před více jak 3 lety navštívil brumovský kastelán pan Obadal s váhou 150 kg, tak jsem jeho předsevzetí, že zhubne na 80 kg, bral trochu s rezervou.

více

 

Základní informace

 

Aktuálně

Prosíme naše klienty, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest svalů), případně kteří se v posledních 14 dnech vrátili z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby si svou návštěvu ordinace a poradny domluvili na jiný termín.
Děkujeme Vám!

Více informací o koronaviru najdete na stránkách MZ ČR koronavirus.mzcr.cz.

 

Dárkový poukaz

využijte naši nabídku na originální dárek

dárkový poukaz do výživové poradny