MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Chirurgické řešení extrémní obezity - sleeve gastrektomie

Pan M.H. ročník 1958, který celý život pracoval jako řidič z povolání, k nám přišel poprvé v roce 2013. Při vstupním vyšetření vážil 177 kg. V roce 2016 přišel znovu a to už vážil 191 kg. V jeho případě lze zásadního snížení hmotnosti dosáhnout jen chirurgicky. V listopadu 2016 u něj byla provedena tzv. sleeve gastrektomie (tubulizace žaludku).

 

Pan M.H. ročník 1958, který celý život pracoval jako řidič z povolání, k nám přišel poprvé v roce 2013. Při vstupním vyšetření vážil 177 kg/195 cm (BMI 46,6- obezita 3.st.). Rok se neúspěšně pokoušel o redukci hmotnosti režimovými opatřeními (jídelníček, pohyb) a po redukci jen 3 kg to přechodně "vzdal".

hm01.jpg
Před absolvováním dlouhodobého programu hubnutí v roce 2013.

V roce 2016 přišel znovu a to už vážil 191 kg (BMI 51- extrémní obezita, pas 155 cm). Měl špatně kompenzovanou hypertenzi na 5 lécích, těžký stupeň syndromu spánkové apnoe (nedostatečné okysličení organismu během spánku v důsledku pauz při dýchání) a další metabolické choroby. Vědom si závažnosti svého zdravotního stavu, rozhodl se řešit obezitu radikálně. V jeho případě lze zásadního snížení hmotnosti dosáhnout jen chirurgicky.

hm02.jpg
Před absolvováním chirurgického zákroku v roce 2012.

V listopadu 2016 u něj byla provedena tzv. sleeve gastrektomie, kdy se laparoskopicky odstraní část žaludku (principem operace je zmenšení žaludku a ovlivnění sekrece ghrelinu, tzv. hormonu hladu).

Při kontrole počátkem června 2017 vážil 128 kg. Zatím tedy bylo dosaženo redukce 63 kg během sedmi měsíců. BMI má nyní 33,9 - obezita I.st., pas 120 cm. Současně se snížila spotřeba léků na vysoký tlak a výrazně zlepšil i potíže se spánkem. U  pana M.H. lze očekávat ještě další pokles hmotnosti a zlepšení jeho zdraví.

hm03.jpg
Po absolvování chirurgického zákroku - sleeve gastrektomie.

Držíme mu v dalším boji s kilogramy palce a současně oceňujeme i jeho odvahu zveřejnit svůj příběh i fotografie před a po chirurgickém výkonu.

 

Podobné články

Chirurgická léčba obezity

Chirurgická léčba obezity

Nejefektivněji léčí dnes obezitu paradoxně ne internisté,ale chirurgové. Úspěšnost této metody je více jak 90% a někteří pacienti  dosahují až neuvěřitelných váhových úbytků.O jednom z nich pojednává i náš příspěvek.

více

 

Základní informace

 

Aktuálně

Prosíme naše klienty, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest svalů), případně kteří se v posledních 14 dnech vrátili z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby si svou návštěvu ordinace a poradny domluvili na jiný termín.
Děkujeme Vám!

Více informací o koronaviru najdete na stránkách MZ ČR koronavirus.mzcr.cz.

 

Dárkový poukaz

využijte naši nabídku na originální dárek

dárkový poukaz do výživové poradny