MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Plikace žaludku

Plikace žaludku – přesněji plikace velké křiviny žaludku je relativně nová operace ke snížení hmotnosti. Provádí se laparoskopicky a principem je zmenšení objemu žaludku, jak ukazuje obrázek.

 

Plikace žaludku

Teorie

 

Při plikaci se z organismu nic neodstraňuje, stěna žaludku (velká křivina) se zanořuje bez otvírání trávicího traktu do prostoru žaludku a podélně se přešívá nevstřebatelnými stehy. Zanořená tkáň pak zužuje lumen a zmenšuje prostor uvnitř žaludku pro potravu. Operační zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá obvykle do dvou hodin. Rizika komplikací jsou ve srovnání s jinými operaci obezity nízká, protože se v organismu neponechává žádný implantát z cizího materiálu, ani se neotvírá a neresekuje stěna žaludku Po 5-7 dnech pacient opouští nemocnici a k nám dochází v dalším období k úpravě stravovacích návyků. Průměrný váhový úbytek se pohybuje kolem 20 kg a více.

 

V současné době se tento výkon, pro menší efekt na hubnutí, opouští.

 

Podobné články

Bariatrická chirurgie

Bariatrická chirurgie

Obezitu lze v případech selhávaní konzervativních metod léčit operačně. Prvotní cíl bariatrické chirurgie je snížení zdravotních rizik těžké obezity.

více

 

Základní informace

 

Aktuálně

Prosíme naše klienty, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest svalů), případně kteří se v posledních 14 dnech vrátili z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby si svou návštěvu ordinace a poradny domluvili na jiný termín.
Děkujeme Vám!

Více informací o koronaviru najdete na stránkách MZ ČR koronavirus.mzcr.cz.

 

Dárkový poukaz

využijte naši nabídku na originální dárek

dárkový poukaz do výživové poradny