MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Chirurgické řešení extrémní obezity - sleeve resekce žaludku

Pan M.H. ročník 1958, který celý život pracoval jako řidič z povolání, k nám přišel poprvé v roce 2013. Při vstupním vyšetření vážil 177 kg. V roce 2016 přišel znovu a to už vážil 191 kg. V jeho případě lze zásadního snížení hmotnosti dosáhnout jen chirurgicky. V listopadu 2016 u něj byla provedena tzv. sleeve resekce žaludku.

 

Pan M.H. ročník 1958, který celý život pracoval jako řidič z povolání, k nám přišel poprvé v roce 2013. Při vstupním vyšetření vážil 177 kg/195 cm (BMI 46,6- obezita 3.st.). Rok se neúspěšně pokoušel o redukci hmotnosti režimovými opatřeními (jídelníček, pohyb) a po redukci jen 3 kg to přechodně "vzdal".

hm01.jpg
Před absolvováním dlouhodobého programu hubnutí v roce 2013.

V roce 2016 přišel znovu a to už vážil 191 kg (BMI 51- extrémní obezita, pas 155 cm). Měl špatně kompenzovanou hypertenzi na 5 lécích, těžký stupeň syndromu spánkové apnoe (nedostatečné okysličení organismu během spánku v důsledku pauz při dýchání) a další metabolické choroby. Vědom si závažnosti svého zdravotního stavu, rozhodl se řešit obezitu radikálně. V jeho případě lze zásadního snížení hmotnosti dosáhnout jen chirurgicky.

hm02.jpg
Před absolvováním chirurgického zákroku v roce 2012.

V listopadu 2016 u něj byla provedena tzv. sleeve resekce žaludku, kdy se laparoskopicky odstraní část žaludku (principem operace je zmenšení žaludku a ovlivnění sekrece ghrelinu, tzv. hormonu hladu).

Při kontrole počátkem června 2017 vážil 128 kg. Zatím tedy bylo dosaženo redukce 63 kg během sedmi měsíců. BMI má nyní 33,9 - obezita I.st., pas 120 cm. Současně se snížila spotřeba léků na vysoký tlak a výrazně zlepšil i potíže se spánkem. U  pana M.H. lze očekávat ještě další pokles hmotnosti a zlepšení jeho zdraví.

hm03.jpg
Po absolvování chirurgického zákroku - sleeve resekce žaludku.

Držíme mu v dalším boji s kilogramy palce a současně oceňujeme i jeho odvahu zveřejnit svůj příběh i fotografie před a po chirurgickém výkonu.

 

Podobné články

Bariatrická chirurgie

Bariatrická chirurgie

Obezitu lze v případech selhávaní konzervativních metod léčit operačně. Prvotní cíl bariatrické chirurgie je snížení zdravotních rizik těžké obezity.

více

Chirurgická léčba obezity

Chirurgická léčba obezity

Nejefektivněji léčí dnes obezitu paradoxně ne internisté,ale chirurgové. Úspěšnost této metody je více jak 90% a někteří pacienti  dosahují až neuvěřitelných váhových úbytků.O jednom z nich pojednává i náš příspěvek.

více

 

Základní informace

 

Aktuálně

Prosíme naše klienty, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest svalů), případně kteří se v posledních 14 dnech vrátili z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby si svou návštěvu ordinace a poradny domluvili na jiný termín.
Děkujeme Vám!

Více informací o koronaviru najdete na stránkách MZ ČR koronavirus.mzcr.cz.

 

Dárkový poukaz

využijte naši nabídku na originální dárek

dárkový poukaz do výživové poradny