MUDr. Robin Urbánek Váš lékař pro oblast interní medicíny.

Služby výživové poradny

Nabízíme odborné poradenství v oblasti výživy a komplexní léčbu obezity.

 

Služby výživové poradny

Nutriční poradna nabízí odborné individuální poradenství v oblasti výživy. Našim cílem je pomáhat klientům nacházet nový způsob stravování a životního stylu, který povede k optimální tělesné hmotnosti, zlepšení zdravotního stavu a prevenci civilizačních onemocnění.

Pomocnou ruku v poradně nenajdou pouze ti, kteří bojují s nadváhou, ale i osoby, u nichž byla diagnostikována potravinová alergie či intolerance, a mají tedy specifické požadavky na stravování.

Vstupní vyšetření

Pro pacienty obezitologické ambulance

  • zahrnuje vyšetření v ordinaci interního lékaře (měření tělesné výšky a hmotnosti, krevního tlaku, rozbor stravovacích zvyklostí a denního režimu, anamnestické údaje)
  • pacient je dále odeslán do nutriční poradny, kde lze za poplatek 300 Kč provést analýzu tělesného složení na přístroji InBody 230
  • nutriční terapeut následně zhodnotí pacientův záznam stravy, na jehož základě navrhne konkrétní změny v jídelníčku.
  • více informací zde

Ostatní

  • úvodní konzultace je zaměřena na získání informací o stravovacích zvyklostech klienta a jeho životním stylu
  • součástí vstupního vyšetření je analýza tělesného složení na přístroji InBody 230
  • konzultace je nezbytná pro zvolení vhodného způsobu nutriční terapie

Ostatní služby

Jednorázová konzultace

Konzultace se dle přání klienta může týkat jakékoliv oblasti výživy. Může také sloužit pro orientační zhodnocení stávajícího jídelníčku.

Rámcový jídelníček 

Jde o rozpis potravin dle zastoupení základních živin (bílkoviny, tuky, sacharidy) a jejich množství, které se odvíjí od potřeby klienta. Je to snadný způsob, jak se naučit sestavovat vyvážený jídelníček.

Zvýhodněný 3-měsíční program 

Dlouhodobý program je vhodný pro všechny, kteří se opakovaně snaží redukovat svoji hmotnost, či se rozhodli ke změně životního stylu. Tato rozhodnutí myslí opravdu vážně a jsou si vědomi, že 1 či 2 konzultace k dosažení cíle nevedou. Program je určen pro klienty, kteří hledají především podporu a odbornou pomoc nutričního terapeuta.

Zahrnuje 6 hodinových konzultací, 6 kontrolních měření na InBody a edukační materiály.

Asistovaný nákup potravin 

V rámci této služby vám nutriční terapeut poradí, jaké potraviny vybírat, jak se orientovat ve složení potravin. Nákup potravin probíhá ve vašem oblíbeném obchodě.